Viete, ktorá pôžička môže byť najvýhodnejšia?

Viete, ktorá pôžička môže byť najvýhodnejšia?

Pôžičky sú v dnešnej dobe takmer nevyhnutnosťou, najmä v prípade, že chcete investovať do vlastného bývania. Bez hypotéky sa dnes už takmer nepohnete, pokiaľ teda nemáte dostatok vlastných finančných zdrojov. Existuje však veľké množstvo úverov a práve preto je vhodné sa obrátiť na expertov, ktorí vám vedia vhodne poradiť s výberom produktu. Vďaka vhodnému výberu tak viete ušetriť aj stovky eur.

Potrebujete si skutočne požičať?

Pokiaľ riešite vlastné bývanie, prípadne založenie firmy, ktorá bude prosperovať a dokáže časom splatiť pôžičku aj úroky, v tomto prípade sa požičať oplatí. Ak si však požičiavate na dovolenku, zariadenie domácnosti či veci, ktoré nie sú až také nevyhnutné, mali by ste zvážiť, či nie je lepšie našetriť a chvíľu počkať. Pôžička, ktorá vám totiž neušetrí ani nezarobí, môže byť len zbytočný problém. Pri požičiavaní financií je rozumné položiť si otázku, či to, na čo si požičiavame nám bude slúžiť dlhšie, ako je doba splácania samotnej pôžičky.

Pôžička môže byť prakticky akákoľvek

Okrem klasických komerčných pôžičiek od bankových či nebankových subjektov alebo lízingových spoločností, častokrát siahame po pôžičke od známych či rodiny. To má svoje výhody ale aj nevýhody. Veľkou výhodou je, že dostanete peniaze “na ruku” bez úroku a bez fixácie. Vrátiť môžete vtedy, keď “budete mať”, čo je výhoda, ale do veľkej miery aj nevýhoda. Požičiavanie financií od rodiny či známych už rozvrátilo mnohé vzťahy, práve kvôli flexibilite.

Ďalšou z možností, ktorú veľmi nevyužívame, je možnosť vybrať si zálohu zo mzdy, v prípade, že potrebujete nutne financie. Mnoho firiem takúto možnosť ponúka svojim zamestnancom, no nie každý o tejto možnosti vie, alebo ju využíva. Takáto “pôžička” je taktiež bez úroku, no dôležité je, aby ste si vybrali skutočne len toľko, koľko skutočne potrebujete a aby vám výber zálohy zo mzdy neskôr nespravil škrt cez rozpočet. Preto je potrebné si dobre zvážiť, či financie skutočne potrebujete a viete hospodáriť zvyšok mesiaca aj so mzdou, ktorá vám prakticky po zálohe zostane.

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie


Pači sa vám obsah môjho webu ?

Prihláste sa na odber nových článkov

spracovaním osobných údajov